You are currently viewing W jaki sposób korzystać z programu do tworzenia wizytówek

W jaki sposób korzystać z programu do tworzenia wizytówek

Wizytówki w obecnych czasach, wbrew temu co by się mogło wielu osobom wydawać, nadal pozostają bardzo skutecznym narzędziem promowania własnej firmy. Poprawnie przygotowane pozwalają kreować wizerunek przedsiębiorstwa, ułatwiają nawiązywanie kontaktów z klientami i kontrahentami.

Wizytówki – bardzo łatwe tworzenie

program do tworzenia wizytówekCo jednak ważne by narzędzie promocyjne jakim jest wizytówka spełniało swoją rolę musi zostać ono odpowiednio wykonane i co najważniejsze zaprojektowane. Wykonanie projektu wizytówek można zlecić profesjonalnemu biuru graficznemu lub też podjąć się tego samodzielnie. Na dzień dzisiejszy bowiem jest dostępnych wiele programów, które w dość łatwy i przystępny sposób mogą to umożliwić. Program do tworzenia wizytówek to kreator, który w swojej bazie pozsiada pewną liczbę gotowych szablonów wraz z możliwością ich edycji. W ramach edytowania szablonu zazwyczaj mamy możliwość zmiany jego koloru zamieszczenia dodatkowej grafiki, sam układ jednak pozostaje taki sam. Niemniej pozwala to na stworzenie estetycznych i czytelnych wizytówek. Decydując się jednak na takie rozwiązanie musimy pamiętać o kilku zasadach tworzenia wizytówek. Po pierwsze czytelność.

program do tworzenia wizytówekOznacza to, że treść zamieszczana na wizytówce, jak i grafika powinny być ograniczone, tak by projekt nie sprawiał wrażenia przeładowanego. Ważna jest tu jednocześnie kolorystyka. Z zasady uważa się, że w złym guście są nad zbyt kolorowe wizytówki, które wyglądają mało profesjonalnie. Niemniej sama kolorystyka powinna być związana z kolorami firmowymi, np. nawiązywać do logo przedsiębiorstwa. Co istotne umieszczając zarówno grafikę na szablonie, jak i treść pamiętajmy o tym by dokładnie zmieścić się w polach do tego przeznaczonych w innym wypadku może się okazać, że wykonany projekt nie spełnia wymagań drukarni, a co za tym idzie, że w trakcie druku została ucięta np. część tekstu czy też grafiki. W takiej sytuacji za błąd odpowiedzialność ponosi projektant, a nie drukarnia, a co za tym idzie nie ma podstaw do złożenia reklamacji, co wiążę się ze sporymi stratami, zwłaszcza jeśli nakład zamówionych wizytówek był znaczny. Sama obsługa programu jednak nie powinna być problematyczna, większość z nich dostępna jest w języku polskim, a te w języku angielskim nie posiadają tak wielu funkcji, by osoby nawet nie najlepiej zaznajomione z tym językiem miały większy problem z obsługą.

Dlatego, jeśli będziemy pamiętać o podstawowych zasadach odnośnie do tworzenia wizytówek i będziemy pamiętać o przestrzeganiu odpowiednich wymiarów samodzielne zaprojektowanie wizytówki nie powinno dla nikogo stanowić większego problemu.