You are currently viewing Usługi poligraficzne dla firm – znak wodny

Usługi poligraficzne dla firm – znak wodny

Duże, ceniące się przedsiębiorstwo powinno zadbać o swój profesjonalizm w każdej kwestii. Także jeśli chodzi o wyposażenie biura – wysyłanie listów, dokumentów czy innych ważnych papierów jest przecież w każdej firmie czynnością standardową.

Znak wodny na papierze firmowym

znak wodny na wizytówceJeśli chcemy, aby nasi kontrahenci zwrócili uwagę na nasze kompetencje, zadbajmy o to, aby nasze dokumenty wyglądały nienagannie. Wiele drukarni oferuje firmom swoje usługi poligraficzne – na przykład przygotowanie papieru firmowego. Będzie na nim nadrukowane nasze logo. To podstawowa opcja dla firm, jednak wśród ciekawszych propozycji znajduje się na przykład papier, na którym znajdzie się nasz firmowy znak wodny. Będzie on świadczyć o prestiżu Twojego przedsiębiorstwa – znak wodny jest przecież wykorzystywany na przykład do zabezpieczania banknotów. Jego zaletą jest to, że jest praktycznie nie do podrobienia – wprawdzie istnieje metoda wykonania znaku, stosując kwas siarkowy, wykorzystywana przez fałszerzy, ale specjaliści bez problemu wykryją różnice. Dlatego wciąż uważa się, że zabezpieczający znak wodny stanowi najlepsze potwierdzenie autentyczności danego dokumentu – wykorzystuje się go więc między innymi po to, aby oznaczyć prawa autorskie na jakimś obrazie czy innym dziele. Oczywiście w przypadku naszej firmy, nie będzie chodziło nam o to, aby chronić się przed podrabianiem dokumentów i potwierdzać autentyczność – i tak stosujemy pieczątki, zamieścimy na papierze własny podpis, i tak dalej.

znak wodny na wizytówceZnak wodny na papierze firmowym będzie wyglądał po prostu profesjonalnie i może podnieść renomę naszego przedsiębiorstwa – dlatego jest to wybór, na który warto zwrócić uwagę. Znak wodny możemy umieścić także na wizytówkach. Dla firm, które zajmują się organizacją koncertów, standardem jest umieszczanie znaku wodnego na wejściówkach – mimo tego, że coraz częściej mamy możliwość zakupu biletu przez internet i wydrukowaniu go (posiada on zawsze kod QR, który także stanowi jedno z lepszych zabezpieczeń), nadal wiele osób woli bilety kolekcjonerskie – czyli te specjalne, sztywne kartoniki, które ze znakiem wodnym są nie do podrobienia. Oczywiście można wymieniać po kolei branże, w których zabezpieczanie papieru znakiem wodnym jest nie tyle przydatne, co po prostu obowiązkowe. Jeśli uznaliśmy, że dla nas papier firmowy ze znakiem wodnym jest koniecznością, udajmy się do drukarni i zapytajmy o cennik usług poligraficznych.

Być może zainteresują nas także inne propozycje – na przykład druk zapachowy (dla niektórych to pewnie ekstrawagancja, ale wizytówka zapachowa z pewnością sprawi, że zapadniemy kontrahentom w pamięć).