You are currently viewing Różne tablice w biurze

Różne tablice w biurze

W biurze przydaje się mnóstwo różnych rzeczy. Codziennie w użyciu są notesy, długopisy, kalendarze, czy dziurkacze. W końcu pracownicy muszą gdzieś zapisywać ważne informacje, sprawdzać daty umówionych spotkań, czy też przygotowywać faktury do zestawień. Jednak również jedną z rzeczy bardzo przydatnych w pracy biurowej mogą okazać się różnego typu tablice.

Jakie z nich wybrać?

tablica korkowaJakie są rodzaje? Na pewno przydatne są biurowe tablice korkowe we Wrocławiu. Tablice z korka są lekkie, idealne do zawieszenia na ścianie. Dostępne są w różnych rozmiarach i kształtach. Zwykle wybiera się tablice prostokątne, wieszane w poziomie. Mają one wąską drewnianą ramę, kolor brązowy. Korek jest miękki, po wielu latach użytkowania nadal prezentuje się estetycznie. Do takiej korkowej tablicy przywiesza się różne kartki przy pomocy pinezek. Zaletą tablicy korkowej jest na pewno fakt, iż jest ona niedroga i łatwo dostępna, jak również jej montaż nie stanowi problemu. Drugi rodzaj tablic to tablice sucho ścieralne. To białe tablice magnetyczne, które także montowane są na ścianach, tylko są o wiele większe niż te korkowe. Mają gładką, lśniącą powierzchnię, metalową ramę, są cięższe i nieco grubsze niż tablice omawiane wcześniej. Na takiej tablicy pisze się specjalnymi markerami, które ściera się gąbką na sucho.

tablica korkowa - Wrocław To jest właśnie to co odróżnia je od tablic kredowych szkolnych – na nich napisy ściera się mokrą gąbką. Na tablicy sucho ścieralnej można przyczepiać również magnesy. Dzięki temu tablica może służyć zarówno do zapisywania pomysłów podczas zebrania, czy prezentacji, jak również jako tablica na której przyczepiane są ważne kartki z informacjami. Tablice tego typu wykorzystywane są też jako ,,tło” do prezentacji multimedialnych. W biurze można zobaczyć też tablice stojące, zwane też Fliphartami. Mają metalową konstrukcję w kształcie litery A, podobnej do drabiny. Z przodu umieszczone są wielkie bloki z kartkami, które można wyrywać lub też przerzucać na tył tablicy. Łatwo można je złożyć i schować, czy przenosić z miejsca na miejsce. Tego typu tablice wykorzystywane są podczas spotkań, zebrać, czy prezentacji. Są niedrogie i można je kupić nawet w sklepach papierniczych.

Podsumowując, w biurze można zobaczyć wiele rodzajów tablic. Polecane są szczególnie tablice korkowe i sucho ścieralne do powieszenia na ścianie, jak również flipharty do postawienia na podłodze. Dzięki nim ważne informacje będą zawsze widoczne dla każdego, a zebrania pracownicze będą lepiej zorganizowane.