You are currently viewing O czym należy pamiętać wynajmując studio fotograficzne?

O czym należy pamiętać wynajmując studio fotograficzne?

Wykonywanie zdjęć studyjnych znacząco się różni od tych wykonywanych w plenerze. Tutaj nie straszna jest fotografowi zmienna pogoda, nie trzeba się martwić, że przechodnie będą wchodzić w kadr, czy że zbyt ostre słońce będzie powodować przepalenia na zdjęciach.

Studio fotograficzne w pełni wyposażone

studio fotograficzneTutaj fotograf sam może stworzyć sobie idealne warunki do pracy. Jednak stworzenie własnego studia fotograficznego znajduje się poza finansowym zasięgiem amatorów, a nawet niektórych profesjonalistów. W kosztach znajduje się zakup lub wynajem pomieszczenia, zakup oświetlenia, teł, greenscreenów, blend, statywów. Do tego dochodzą takie rzeczy, jak wyposażenie łazienki, czy kuchni w studio. Z tego powodu dużym powodzeniem cieszy się studio fotograficzne na wynajem w Warszawie. Tutaj możemy korzystać z profesjonalnie wyposażonego studia przez cały dzień czy przez jedną godzinę. Jednak zanim zdecydujemy się na wynajem takiego studia to warto jest dokładnie przeczytać co nam ono oferuje i w jakiej cenie. Dobrze jest sprawdzić stronę internetową firmy i sprawdzić co znajduje się na jego wyposażeniu. Są studia które maja tylko podstawowy sprzęt i są też takie, w którym znajdziemy różne rodzaje lamp, kolorowe wymienne tła, czy też różne blendy. To duże ułatwienie dla fotografa, który nie musi przynosić ze sobą swojego sprzętu, jak również ma większe możliwości odnośnie ustawień sprzętu do wykonania zdjęć. Ważne są także wymiary studia.

studio fotograficzneDo zdjęć statycznych np. ślubnych wystarczy nam małe pomieszczenie. Jeśli jednak na zdjęciu ma być spora grupa osób lub też chcemy robić zdjęcia w ruchu to potrzebna jest większa powierzchnia. Jeżeli zdjęcia będą trwały cały dzień to takie studio fotograficzne koniecznie musi posiadać łazienkę oraz kuchnię lub aneks, w którym można przygotować sobie kawę i jedzenie. Łazienka przydaje się także przy sesjach modowych, kiedy to trzeba modelce zmienić kolor włosów, czy potrzebne jest miejsce na przebranie się. Wynajmując studio warto jest także sprawdzić ceny za usługę. Często bardziej opłaca się wynająć studio na cały dzień niż na np. dwie godziny. Należy także upewnić się, czy ceny zawierają podatek, jak również czy w cenie jest dostęp do całego wyposażenia czy tylko do części, a reszta jest za dopłatą. Podsumowując, zanim zdecydujemy się na wynajęcie fotograficznego studia w Warszawie to musisz koniecznie sprawdzić jego wymiary, spis wyposażenia, co zawiera cena podana na stronie.

Dzięki temu unikniesz rozczarowania przy wykonywaniu zdjęć, a trzymając się robienia zdjęć w jednym studio możesz często liczyć na zniżki dla stałych klientów.