You are currently viewing Czym są litery 3D i jakie jest ich zastosowanie?

Czym są litery 3D i jakie jest ich zastosowanie?

Litery 3D to inaczej nazywane litery przestrzenne, które stanowią interesującą formę reklamy dla wielu przedsiębiorstw, instytucji oraz zakładów. Produkty, aby skuteczniej przyciągać uwagę przechodniów, często podświetlane są modułami LED. Nie stanowi problemu, aby zamontowane zostały wewnątrz bądź na zewnątrz budynku. Instalacja prezentuje się wyjątkowo dobrze nawet z dalekiej odległości.

Litery 3D w małych lokalach

litery 3dZ czego są zbudowane i jakie jest ich szersze zastosowanie? Do produkcji liter przestrzennych wykorzystywane są różne materiały, w zależności od tego, czy zostały zamontowane w nich moduły podświetlające, czy nie. Jeśli zamawiający zdecydował się nie korzystać z podświetlenia, to jego instalacja zostanie wykonana z polistyrenu ekstrudowanego, z PCV, z blachy aluminiowej bądź z dibondu. W przypadku liter 3D podświetlanych, do produkcji wykorzystuje się także plexy, który jest materiałem przepuszczającym światło. Dzięki temu cała instalacja jest lepiej widoczna. Oprócz diod LED, do oświetlenia napisów wykorzystuje się także świetlówki oraz neony. Niemalże wszechstronne zastosowanie przestronnych liter pozwala firmom skutecznie promować swoją działalność. Najczęściej napis przedstawia nazwę przedsiębiorstwa bądź jego logo, choć instalacja wykorzystywana jest też w innych celach. Montując produkt wewnątrz budynku, można zwrócić uwagę klienta na ważne miejsca, takie jak recepcja, toaleta, czy zawieszona na ścianie lista ogłoszeń.

litery 3dRozmiar, kształt oraz kolor przygotowanych napisów jest dowolny i zależy wyłącznie od preferencji właściciela. Estetyczne litery 3D od producenta pasują zarówno do małych lokali, jak i ozdobią elewację wysokich biurowców. Firmy zajmujące się tworzeniem tego typu produktów mają możliwość przygotowania nawet najbardziej skomplikowanych czcionek oraz wzorów, które z pewnością usatysfakcjonują odbiorcę. W przypadku wątpliwości związanych z zakupem tego typu instalacji warto skontaktować się z producentem, który z chęcią przedstawi wszelkie szczegóły i doradzi. Z liter przestrzennych może skorzystać każde przedsiębiorstwo, instytucja oraz biuro, które dąży do skutecznej promocji swojego biznesu. Wykonane instalacje przybierają zarówno formę reklamy zewnętrznej, jak i wewnętrznej.

Oznacza to, że można ją montować w budynku oraz poza nim. Wielkość napisu, jego czcionka oraz kolor zależą od indywidualnej potrzeby właściciela firmy. Litery 3D mogą, lecz nie muszą być podświetlane. Za montaż instalacji odpowiedzialne są firmy działające w tej branży, chociaż można zainstalować reklamę również samemu.